Turistický oddíl Mrsklesy

Jsme skupina, která trvá už asi 24 let. Každou středu ve školním roce od 16:00 do 18:00 v klubovně v Mrslesích se koná oddíl, kde se schází děti  hlavně z Mrskles a Kovákova.
V letním období chodíme hrát různé hry na místní hřiště, v zimě jsme v klubovně nehrajeme jen hry, ale také se učíme morseovku, šifry a další táborové dovednosti, které pak na táboře využijeme.
Kromě obyčejných schůzek máme i dvě významné. Poslední středu před vánocemi je vánoční besídka, kde si každé dítě donese trošku cukroví, vedoucí udělají čaj, promítá se pohádka, pojídá se cukroví a na závěr každý dostane nějaký dáreček. Poslední červnovou středu je obvykle velká bojová hra, která se zakončí bohatým sladkým pokladem a dětským šampaňským.
Bývají i víkendové akce, kde se sejdou i děti z tábora. Nejvíce jezdíme na Markrabku, kde míváme i čtrnáctidenní  tábor,na turistickou základnu v Hraničních Petrovičích a na Smilov na srub.
O velkých prázdninách obvykle na přelomu července a srpna máme již už zmíněný čtrnáctidenní stanový tábor mezi hradem Bouzov a obcí Loštice. Je to krásné romantické místo, které obtéká říčka Třebůvka.

 

Fotky na rajce.net

Konečně máme své album všem přístupné :)

http://tom-mrsklesy.rajce.idnes.cz

Oddíl je i na Facebooku

Zde si můžete prohlédnou více fotografií,
které jsme během nějaké akce nafotili..

http://www.facebook.com/home.php?#!/group.php?gid=
155130067840322